Verslo svetainė leidžia būti tinkle, supažindinti klientus su savo verslu ir galbūt gauti naujų pajamų iš tinklo parduotuvės.
Tačiau kaip sukurti tinklapį? Ko reikia, kad jis būtų efektyvus ir leistų klientams jaustis gerai dėl to, kad dirba su jumis? Sukurti paprastą tinklapį techniškai nesunku – kasdien voratinklyje maišosi tūkstančiai naujų tinklapių. Žodis „maišosi“ dažnai apibūdina tai, kaip jos atrodo ir veikia. Šie šeši žingsniai padeda sukurti tinklapį, kuris daro gerą įspūdį esamiems ir galimiems klientams.
1. Suplanuokite tinklapio tikslą ir vaizdą.
Pradėkite planuoti tinklapį vertindami kitus tam tikros verslo srities tinklapius. Nuspręskite, kas juose veiksminga ir neveiksminga. Atsakykite į šiuos klausimus:
Ką sako apie verslą dizainas, naudojami grafiniai objektai ir spalvos bei rašymo tonas?
Ar tinklapis suteikia lengvą prieigą prie informacijos, kurią daugelis klientų nori iš karto sužinoti?
Ar yra priežastis grįžti į tinklapį? Ar yra požymių, kad informacija reguliariai naujinama?
Peržiūrėję kitus tinklapius galite sutelkti dėmesį į tai, ką norite padaryti savajame.
2. Padarykite tinklapio eskizą.
Jei turite svetainės planą ir tikslą, naudodami pieštuką ir popierių ar kompiuterinę piešimo programą padarykite svetainės ir puslapių išdėstymo maketus.
Svetainės maketas. Svetainės maketas yra vaizdinis planas, rodantis, kokius puslapius ruošiatės kurti ir kuriuos siesite su kitais. Bandykite sukurti logišką struktūrą, kurią supras klientai ir lankytojai. Vietoj puslapių nupieškite mažus langelius ir sujunkite juos rodyklėmis, rodančiomis saitus tarp puslapių. Daugelis tinklapių kūrėjų taiko hierarchinę tinklapio struktūrą, kai viršuje yra pagrindinis puslapis, o nuo jo šakojasi antro ir trečio lygio puslapiai.
Puslapio maketas. Nupieškite maketą, kuris rodo svetainės puslapio struktūrą. Puslapių turinys bus skirtingas, tačiau ši pagrindinė struktūra bus lyg visų svetainės puslapių šablonas. Jei laikysitės standartinio maketo, lankytojai galės geriau orientuotis. Sudarant puslapio maketą svarbu apsvarstyti, kur įterpti kitų puslapių naršymo saitus ir kur laikytis kitoje rinkodaros medžiagoje naudojamų spalvų, šriftų ir grafinių schemų. Vėl peržvelkite kitų tinklapių maketus ir nuspręskite, kas veikia geriausiai.
3. Užregistruokite domeno pavadinimą.
Domeno pavadinimas yra adresas, kurį interneto vartotojai įrašo į naršyklę, norėdami rasti tinklapį. Pvz., www.yourcompany.com. Turite užregistruoti bet kokį pasirinktą domeno pavadinimą, kad būtumėte jo savininkas ir neleistumėte juo naudotis kitiems. „InterNIC“ pateikia akredituotų domenų registratorių sąrašą. Daugelis jų gali padėti sužinoti, ar jūsų norimas pavadinimas galimas. Pasiruoškite kelis domeno pavadinimo variantus, kad galėtumėte pateikti kitą, jei vienas pavadinimas jau naudojamas. Jei planuojate kurti svetainę po tam tikro laikotarpio, galite užregistruoti pavadinimą iš anksto, kad jo nepradėtų naudoti kiti.
4. Raskite svetainei pagrindinį kompiuterį.
Jūsų svetainė turi būti kompiuteryje, vadinamame voratinklio serveriu. Voratinklio serveris pateikia jūsų svetainę vartotojams, kurie jos ieško naudodami naršykles. Daugeliui smulkiųjų verslininkų verta mokėti priežiūros paslaugų tarnybai ar interneto paslaugų tiekėjui (ISP) už galimybę laikyti svetaines jų voratinklio serveriuose. Profesionalūs paslaugų teikėjai žino, kaip prižiūrėti, palaikyti ir apsaugoti serverius taip, kad svetainė būtų prieinama lankytojams beveik visą laiką. Pasirašydami paslaugų teikimo sutartį su priežiūros paslaugų tarnyba, atkreipkite ypatingą dėmesį į jos patikimumo teiginius. Klientai susidarys apie jus nekokią nuomonę, jei bandydami prieiti prie jūsų svetainės gaus pranešimą, kad puslapis nerastas.
Jei jūs norite sukurti tik vidinę, intraneto, savo verslo svetainę, apsvarstykite galimybę laikyti svetainę įmonės asmeniniame kompiuteryje. Windows Small Business Server 2003 apima Windows SharePoint paslaugas ir yra sukurtas taip, kad galėtumėte lengvai dirbti savo biuro tinklo intranete.
5. Sukurkite ir išbandykite svetainę.
Jūs galite ir galbūt net privalote samdyti profesionalius voratinklio dizainerius, jei planuojate sukurti el. komercijos svetainę, kurią naudosite užsakymams apdoroti ir atsiskaityti kredito kortele tinkle. Peržiūrėkite Microsoft pasaulinį voratinklio plėtotojų sąrašą, jei ieškote kūrėjų, kurie specializuojasi kurti svetaines naudodami sudėtingą svetainių kūrimo įrankį Microsoft Office FrontPage 2003, esantį Windows Small Business Server 2003 premium leidime. Tačiau jei esate kūrybingas žmogus ir norite įgyti naujų naudingų įgūdžių, galite išmokti kurti savo svetaines naudodami FrontPage. Išmokę kurti svetainę, mokėsite ją atnaujinti. Nepamirškite paklausti kitų nuoširdžios nuomonės apie jūsų sukurtą svetainę. Prieš skelbdami savo svetainę voratinklyje, keletą kartų išbandykite jos veikimą per kelias naršykles ar privatų tinklą.
6. Skelbkite ir prižiūrėkite savo svetainę.
Sukūrus ir išbandžius svetainę, jūs arba jūsų voratinklio kūrėjas gali įkelti jūsų svetainės failus į išsinuomotą pagrindinį serverį. Tada įeikite į tinklą, surinkite savo domeno pavadinimą ir stebėkite, kaip jūsų svetainė pasirodo voratinklyje! Atšventę svetainės paleidimą nepamirškite, kad darbas tęsiasi. Jei norite įtikinti klientus, kad jūsų verslas yra dinamiškas ir sėkmingas, turėsite reguliariai įtraukti ir keisti svetainės turinį. Jei svetainėje bus nuorodų į prieš metus vykusius įvykius, klientams gali kilti klausimas, ar šiandien verslas vis dar veikia.
Šaltinis: www.microsoft.com