Saugoti verslą gali būti kasdienis darbas su kasdieniais rūpesčiais.
Apsvarstykite, kiek yra dalykų, dėl kurių turite būti budrūs kiekvieną dieną:
-
kirminai ir virusai, kurie gali prasprūsti į jūsų kompiuterių sistemas
-
kompiuterių įsilaužėliai, bandantys gauti prieigą prie jūsų įmonės konfidencialių duomenų
-
darbuotojai, kurie gali atsisiųsti kenksmingų failų iš interneto
-
katastrofa arba atsitiktinis panaikinimas, kuris gali sunaikinti svarbius verslo įrašus.
Kai yra tiek daug reikalavimų ir pavojų, saugos klausimų sprendimas gali bauginti. Laimei, yra pagrindinių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte pavojus. Niekada neatsikratysite jų visiškai. Tačiau išnaudoję naujausias technologijas galite būti tikri, kad padarėte viską, kad apsaugotumėte savo įmonę.
Užduokite sunkius klausimus
Užduokite sau šiuos klausimus, kad galėtumėte įvertinti savo organizacijos saugumą ir nuspręsti, kokius patobulinimus turėtumėte atlikti. Jei norite išsamių patarimų, ką galite padaryti, apsilankykite Smulkiojo verslo saugos patarimų centre.
1. Ar naujausi naujinimai ir saugos paketai įdiegti visuose mūsų serveriuose, staliniuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose?
Jei neturite, tai vienas lengviausiai pašalinamų trūkumų.
-
Jei norite gauti naujausius Windows operacinės sistemos, programinės ir techninės įrangos naujinimus, eikite į Windows naujinimas (EN). Jūsų kompiuteris patikrinamas ir nustatoma, kokių naujinimų jums reikia, o tada jūs galite atsisiųsti bet kurį iš jų arba visus.
-
Norėdami pagerinti savo Microsoft Office programinės įrangos saugą ir stabilumą, eikite į Office naujinimas (EN) ir spauskite saitą Tikrinti, ar yra naujinimų.
Jei naudojate Windows XP Professional, yra dar lengvesnis būdas gauti naujinimus. Paprasčiausiai įjunkite priemonę Automatiniai naujinimai, kuri leidžia jūsų kompiuteriui automatiškai pranešti jums apie svarbius naujinimus, kai tik jie atsiranda.
2. Ar antivirusinė programinė įranga naujinama visuose mūsų įrenginiuose?
Neužtenka tik turėti antivirusinę programinę įrangą. Virusų kūrėjai yra produktyvūs ir išleidžia šimtus virusų kiekvieną mėnesį. Tai reiškia, kad turite reguliariai naujinti ne tik savo operacinę sistemą, bet ir savo apsaugos nuo virusų programinę įrangą. Ir įsitikinkite, kad ji reguliariai naujinama kiekviename jūsų įmonės staliniame ir nešiojamajame kompiuteryje.
Tačiau manyti, kad kiekvienoje organizacijoje vartotojai reguliariai naujins programinę įrangą, gali būti nepatikima. Darbuotojai gali pamiršti arba manyti, kad tai nesvarbu. Todėl vienas iš serverio aplinkos pranašumų yra tas, kad stalinių ir nešiojamųjų kompiuterių naujinimus galima valdyti iš serverio.
3. Ar visi supranta, kad niekada negalima atidaryti el. pašto priedų, kurių nesitikėta arba kurie gaunami iš nepažįstamų arba nepatikimų siuntėjų?
Net turint naujausią antivirusinę programinę įrangą visada išlieka tikimybė, kad žalingas kirminas arba virusas prasmuks. Štai kodėl visi jūsų organizacijoje turi būti atsargūs su el. laiškų priedais ir siųsdamiesi failus iš interneto. Apsvarstykite galimybę panaudoti šiuos saugos patarimus kurdami įmonės strategiją:
-
niekada neatidarykite el. laiškų priedų, kurie atrodo įtartini arba gauti iš nepažįstamų ar nepatikimų siuntėjų
-
sukonfigūruokite el. paštą, kad visus gautus pranešimus skaitytumėte kaip paprastąjį tekstą ir taip padidintumėte saugumą
-
nustatykite aukščiausią naršyklės Internet Explorer saugos lygį ir darykite išimtis tik patikimiems tinklapiams
-
naudokite priemonę, blokuojančią laikinąsias reklamas, kurios gali būti naudojamos, kad įdiegtų kompiuteriuose kenksmingus kodus
4. Ar naudojate reguliaraus atsarginių kopijų darymo procedūrą, ar jos laikotės ir tikrinate, ar atsarginės kopijos tikslios?
Jūsų kompiuteriuose esančių duomenų atsarginių kopijų darymas yra vienas paprasčiausių ir efektyviausių apsauginių tinklų, kuriuos galite nustatyti. Be to, tai nebrangu. Svarbu reguliariai daryti elektronines visų duomenų, esančių jūsų kompiuteryje, kopijas. Kopijos turėtų būti saugomos nuotolinėje vietoje, kad net įvykus katastrofai ar atsitiktinai panaikinus turėtumėte būdą atkurti didžiąją prarastų duomenų dalį.
5. Ar įdiegėte užkardą?
Jei jūsų įmonėje naudojamas visada įjungtas plačiajuostis ryšys su internetu, įdiekite užkardą kaip pagrindinę gynybos nuo išorinių įsibrovėlių liniją. Yra du pagrindiniai tipai: 1) programinės įrangos užkarda, pvz., Microsoft interneto ryšio užkarda, kuri yra Windows XP Professional, apsaugo įrenginį, kuriame ji veikia; 2) techninės įrangos užkarda, kuri blokuoja visus srautus tarp interneto ir viso jūsų tinklo, išskyrus srautus iš siuntėjų, kuriais išskirtinai pasitikima.
6. Ar turite aiškią darbuotojų interneto naudojimo strategiją politiką, ar ji stebima ir (arba) taikoma?
Jei neturite interneto strategijos, jūsų įmonė ir darbuotojai yra pavojuje. O pavojai gali būti rimti, nuo žalingų atsisiunčiamų duomenų, aptartų anksčiau, iki įžeidžiančios ir (arba) nelegalios veiklos, kuri gali kelti pavojų jūsų įmonės reputacijai ir pridaryti keblių teisinių problemų.
7. Ar naudojate sudėtingus slaptažodžius ir uoliai juos saugote?
Būkite sąžiningi: yra didelis skirtumas tarp slaptažodžių ir sudėtingų slaptažodžių. Daugelyje darbo vietų darbuotojai paprastai dalijasi slaptažodžiais, laiko juo užrašytus šalia savo kompiuterių arba pasirenka lengvai atspėjamus slaptažodžius. Dar blogiau, jei jie naudoja tuos pačius slaptažodžius ir niekada jų nekeičia. Įsitikinkite, kad visi žino, kaip kurti sudėtingus slaptažodžius.
8. Ar turite saugų būdą nuotoliniams vartotojams prieiti prie jūsų tinklo?
Leisti vartotojams prieiti prie jūsų tinklo keliaujant arba iš namų yra efektyvu, tačiau tai kelia pavojų jūsų tinklui. Smulkiesiems verslams Windows Small Business Server 2003 siūlo visą sąrašą priemonių, sukurtų nuotolinės prieigos pavojui sumažinti. Viena iš jų yra nuotolinė interneto darbo vieta – nuotolinis portalas, kuris leidžia įgaliotiesiems vartotojams iš bet kur prieiti prie el. pašto ar vidinių įmonės svetainių naudojant virtualųjį privatų tinklą arba internetą.
Naudodami Windows XP Professional esančią nuotolinio darbalaukio priemonę galite nuotoliniu būdu valdyti savo kompiuterį iš kito biuro, namų ar keliaudami. Tai leidžia jums nesant biure naudoti duomenis, programas ir tinklo išteklius, esančius jūsų kompiuteryje.
Nereikia nė sakyti, jog įsitikinti, kad jūsų įmonės duomenys saugūs, yra sunkus darbas. Tačiau naujausia technologija gali bent išvaduoti nuo kai kurių rūpesčių.
Šaltinis: www.microsoft.com